NIECIECZANIE

Polska

Wieś Nieciecza leży nad Dunajcem, w północnej części Powiśla Dąbrowskiego - krainy zamieszkałej przez Krakowiaków Wschodnich. Ten bogaty etnograficznie region nie doczekał się dotąd pełnego opracowania, jednak jego melodie i pieśni są powszechnie znane - znajdują się w repertuarze miejscowych zespołów folklorystycznych, wykonywane są przez kapele ludowe podczas wszelkiego typu uroczystości rodzinnych i dorocznych, a także przez solistów i grupy śpiewacze.
Najbardziej znaną miejscowością na terenie Powiśla jest Zalipie, którego malowane chaty i sprzęty wzbudzają podziw licznych turystów krajowych i zagranicznych. Zespół NIECIECZANIE powstał w 1999 roku z inicjatywy Marii Witkowskiej, dyrektora firmy Bruk-Bet w Niecieczy, która przejęła patronat nad małymi artystami. W 2001 roku zespół uczestniczył w Międzywojewódzkich Spotkaniach Tanecznych WOSTAN w Olkuszu, gdzie zdobył wyróżnienie. Potem był udział w festiwalach dziecięcych zespołów regionu krakowskiego w Łoniowej oraz w Karpackim Festiwalu Dziecięcyćh Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju. Występował również na Słowacji.
Kierownikiem zespołu jest Maria Witkowska, a choreografem - Magdalena Witkowska.

 

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl |
 
Polityka prywatności 

    

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?